On-line vzdělávání

Distanční vzdělávání

Protože poslední rok v mateřské škole je pro děti povinný, vzniká i v době uzavření mateřské školy povinnost vzdělávání a to distančním způsobem.

Na každou tématickou část Vám pro Vaše děti připravíme činnosti a náměty, pro všestranný rozvoj dítěte a systematickou přípravu na úspěšný vstup do základní školy. Tento balíček Vám bude vždy doručen na adresu. Činnosti v podstatě kopírují, činnosti, které děti běžně ve škoce mají na tydenním ůkolníčku, nebo formou činností na stolečku, případně rozhovorů atd. Měly by na nich pracovat optimálně 30 minut denně a co nejvíce samostatně.

Po návratu do školky si společně ůkoly vyhodnotíme, proto je zaznámenávejte. Věřímě, že tato situace nebude trvat dlouho a brzy se opět sejdeme ve školce. V případě, jakýchkoli nejasností, či potřeby pomoci nás kontaktujte nejlépe formou emailu ms.vranov@tiscali.cz.

Náměty pro děti

Milí rodiče, opět nastal čas vzdělávání mimo mateřské školy a tak Vám a Vašim dětem touto formou nabízíme náměty na činnosti, které si můžete společně tvořit doma. Věřímě, že se opět brzy setkáme ve školce. Do té doby vám jednou týdně vložíme náměty a napad sem na naše webové stránky.

Březen je měsíc nejen příchodu jara, ale i knihy. Proto první část měsíce věnujeme knize. Dětem můžete přečíst jejich oblíbenou knížku, potom si o přečteném příběhu vyprávět, pokládejte dětem otázky, jak to v příběhu vlastně bylo, jaký byl hlavní hrdina/hrdinka atd. Děti si můžou oblíbeného hrdinu, nebo i příběh nakrelit, nebo namalovat. Případně si společně můžete vyrobit ruční papír nebo vlastní knihu.

Aktivity na doma (PDF ke stažení)

Jak to u nás ve školce vypadá?

ms-vranov-nad-dyji-5.jpg ms-vranov-nad-dyji-11.jpg ms-vranov-nad-dyji-4.jpg ms-vranov-nad-dyji-22.jpg ms-vranov-nad-dyji-8.jpg ms-vranov-nad-dyji-3.jpg

Mateřská škola, Vranov nad Dyjí
okres Znojmo, příspěvková organizace